İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcu Genel Özellikleri

Hava grubuna bağlı olan İkizler burcunun en belirgin özelliği değişken olmasıdır. Yeniliğe ve farklılığa en fazla ihtiyaç duyan burç olarak dikkat çekmektedir. Genel olarak mantığı ile hareket eder ve fazlasıyla da zekidir. İkizler burcunun birbirinden farklı iki kişiliği vardır. Sürekli macera ve aksiyon arayışındadır, hayatlarında durmak bilmeyen bir hareketlilik söz konusudur. Onların sürekli olarak bir şey ile ilgilendiğini görmek imkânsızdır. Hemen her konuya ilgileri vardır, gereğinden fazla meraklı olmaları, her konuda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır. Sürekli değişen fikirleri, plansız hareket etmesine neden olabilir ancak davranışlarını o kadar usta sergiler ki çevresinde bulunan herkes onun her şeyi planlı yaptığını düşünebilir.

İkizler burcu zihinsel olarak çok yoğundur. Yorulmak bilmeyen düşünce yapıları vardır. En belirgin özellikleri ise insanları güldürmeyi seviyor ve bunu da en iyi şekilde başarıyor olmalarıdır. Onun mutsuz olduğu an çok azdır. İnsanlar onun komik tavırlarına alışık olduğu için onun yanında olan herkes kendilerini eğlendirmesini bekler. Espri yeteneği gelişmiştir ve espriye maruz kaldığında da bunu en iyi şekilde karşılar. İkizler burcu dışarıdan bakıldığında şımarık, durdurulması zor çocuk gibi görülebilir ancak ciddi yönlerini kimseye göstermemeleri, bu yakıştırmaya maruz kalmalarına neden olmaktadır. Ciddi yönlerini sadece değer verdiği insanlara gösterir. Katıldıkları her ortamın keyif ve eğlence kaynağı olurlar.

Yaşları ne olursa olsun, İkizler burcu her zaman gençliğe ve yeni duygulara sahiptir. Sürekli olarak değişen şartlara uyum sağlamakta hiç zorlanmaz. Fiziksel görünüşleri yaşlanabilir ancak ruhları asla. Bir konunun derinine inip incelemek ona göre değildir. Olayları uzaktan inceler ancak derinlemesine yorumlayabilir. İletişim yeteneği üst seviyede olan İkizler burcu, insanları konuşmaları ile etki altına alabilir. Ciddi olduğu zamanlarda onu konuşturmak ve eğlendirmek çok zordur. O susuyor ve düşünüyorsa, ardından çok ciddi bir konuşmanın yapılacağı kesindir.

İkizler burcu duyguları konusunda kapalı kutu gibidir. İç dünyasında neler yaşadığı ile ilgili pek konuşmak istemez. İkizler burcunun daima gizemli bir yönü bulunur. Sahip olduğu gizlilikten dolayı onun ne düşündüğünü, ne yapacağını kestirmek çok zordur. Çoğu zaman keyifli ve enerjiktir. Sevimli kişilikleri vardır. Çevresindeki insanlara yakın davranır ve kısa zaman içerisinde samimi olur. İki farklı kişiliğe sahip olmaları, zaman zaman açışı kıskanç, karamsar ve iğneleyici olmasına neden olabilir. İkizler burcunu sinirlendirmek çok kolaydır, sakinleştirmekte öyle. İkizler burcu mantığı ile hareket ediyor olsa bile sezgilerine de güvenebilir.

İkizler burcu çözümlemesi zor insanların burcudur. Karşınızdaki kişinin ne düşündüğünü, ne istediği anlayamıyor, davranışlarında netlik göremiyorsanız, sizi sürekli bir mutlu, bir mutsuz ediyorsa o kişi muhtemelen İkizler burcudur. Kendisine ayak uyduran herkesi mutlu edebilecek insanlardır. Sahip oldukları enerji bitmek bilmez. Tüm burçlar arasında bu konuda ona ayak uyduracak çok az insan vardır. İkizler burcu insanı kolay sıkılan yapıya sahiptir. Bir şeyi çok fazla istiyor gibi görünür, harekete geçer ve kısa süre sonra ondan bıkabilir. Sıkılgan yapıları, aşk, iş ya da sosyal hayatlarında çok fazla ön plana çıkmaktadır.

Bu şımarık çocuk, dışarıdan bakıldığında hiçbir şeyi takmıyor gibi görünse bile aslında fazlasıyla kırılgandır. Kendini en iyi şekilde yetiştirmeyi başarır. Kültürlü, bilgili, eğlenceli, hanımefendi ve beyefendi insanların burcudur. Onun hal ve hareketlerinde sertlik görmek çok zordur. İkizler burcu insanları son derece dürüsttür. Yalan söylemekten hoşlanmaz, zorda kalmadıkları sürece. Onun sergilediği her hareket ve söylediği her söz içten gelir.

İkizler burcu her insanın ilgi odağı olabilecek özelliklere sahiptir. İnsanların beğenisini ve takdirini kazanmak için çaba göstermelerine gerek yoktur. Düşünce yapılarının ve fikirlerinin sürekli güncelleniyor olması, her türlü insanla anlaşmasını sağlar. İkizler burcu insanları her ne kadar mantığı ile hareket ediyor olsa bile, içlerinde romantizme yatkın duygular da barındırmaktadır. İstemediklerinde romantizmden ve duygusallıktan hiç anlamazlar, istediklerinde ise romantizm konusunda en iyisini yaparlar. İkizler burcu insanları yaratıcılıklarını, zekâlarını ve barındırdıkları enerjiyi en iyi şekilde kullanırsa, başarıdan başarıya koşarlar.

İkizler burcu, güçlü kişiliği olan, kolay kolay yıkılmayan ve çift yönlü kişiliği bulunan insanların burcudur. Bu burcun insanlarını tam olarak çözmek, her insanın harcı değildir. Onu çözmek yerine, ayak uydurulmaya çalışılmalı. Bunu başaran insanlarla çok mutlu ve eğlenceli zamanlar geçirebilir.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
İkizler Burcu Özellikleri